Het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO) betreurt dat de onderhandelingen over een nieuwe regering zijn afgesprongen, want de ‘sense of urgency’ is groot. Hoe langer men wacht, hoe moeilijker het wordt. Er zijn onrustwekkende barsten in ons economische weefsel en signalen die we vandaag negeren. De tijdelijke werkloosheid piekt en een aantal (industriële) bedrijven stopt of krimpt met als gevolg een economie die stilvalt. Het ergste zou zijn dat we boven op de economisch moeilijke situatie in de industrie een langdurige politieke chaos krijgen.
De maatregelen die op de onderhandelingstafel lagen – een pensioenhervorming, de beperking van de werkloosheid in de tijd en een administratieve vereenvoudiging – zijn belangrijke hefbomen voor de competitiviteit en de welvaart van ons land.
Laat ons daarom het hoofd koel houden. Eventueel de gevoelige dossiers even parkeren en andere thema’s eerst behandelen. Zodra alle elementen gekend zijn, kan men werken aan een groot compromis.
Onze economie heeft nood aan een snelle regeringsvorming. Hoe langer men wacht met het doorvoeren van doortastende hervormingen, hoe zwaarder onze economie het te verduren krijgt en hoe groter de kans dat alle beoogde hervormingen te laat komen.
Lees meer artikels over: