Nieuws • 02 juli 2026

Publicatie flexi-jobwet is een feit!

De wet inzake flexi-jobs is gepubliceerd in het Staatsblad. Die voorziet met name in de uitbreiding van de flexi-jobregeling naar alle sectoren (paritaire comités) en naar de publieke sector.

De sectoren blijven vrij om de flexi-jobregeling helemaal of gedeeltelijk niet toe te passen.

Andere maatregelen corrigeren bepaalde excessen in de huidige regelgeving. Zo wordt het voortaan mogelijk om een flexi-job uit te oefenen bij een onderneming die (in de zin van het vennootschapsrecht) verbonden is met de hoofdwerkgever. Het referentiekwartaal om na te gaan of de werknemer gepensioneerd is, is voortaan het lopende kwartaal (kwartaal ‘T’). Een gepensioneerde mag echter niet direct bij zijn voormalige werkgever in dienst treden. Hij moet wachten tot het volgende kwartaal (T+1). Hij kan daarentegen wel rechtstreeks bij een andere werkgever aan de slag gaan.

De plafonnering van het basisloon op 150% wordt gecorrigeerd. Premies en andere voordelen die op grond van een collectieve arbeidsovereenkomst verschuldigd zijn, worden niet langer meegerekend in de berekening van die 150%. Individueel toegekende voordelen blijven wel meetellen in de berekening van dat plafond.

Daarnaast voorziet de wet nog in enkele andere maatregelen.

Een welgekomen stap vooruit

Het VBO is tevreden met de inwerkingtreding van de wet en dus met de uitbreiding van de flexi-jobregeling naar alle sectoren en hun bedrijven. Op een rigide arbeidsmarkt, die wordt geconfronteerd met talrijke tekorten aan arbeidskrachten, biedt die regeling tal van opportuniteiten. Flexi-jobs vormen een aanvullende oplossing voor bedrijven en bieden werknemers de mogelijkheid om binnen een wettelijk beschermend kader een aanvullend inkomen te verwerven. Voor gepensioneerden bieden flexi-jobs, naast een bijverdienste, de mogelijkheid om actief te blijven aan een tempo dat hen schikt.

De talrijke flankerende maatregelen van die regeling maken het bovendien mogelijk om de evolutie van de regeling te volgen en indien nodig bijkomende maatregelen te treffen.

 
Voor meer informatie verwijzen we u naar onze diverse publicaties over dit onderwerp op onze website en naar ons seminar over de recente wijzigingen in de sociale wetgeving.

Flexi-jobs: het parlementaire debat is gestart!
Flexi-jobs: meer kansen voor werknemers, gepensioneerden en bedrijven!
Flexi-jobs: enkele veelzeggende cijfers
Flexi-jobs – Twee succesverhalen
Flexi-jobs: tijd voor duidelijkheid in het debat (factcheck)

Deel deze pagina:
Over de auteurs
David Rozenblum
Competentiecentrum Werk & Sociale zekerheid